Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
291 postów 1696 komentarzy

Przyjacielem Platon, a jeszcze większym prawda. Arystoteles

F.Krzysiak - dysydent PRL i RP. 72 lat nauczyciel, socjolog, politolog, oficer wojny psycholog. Przez bandę lekarzy Jaruzelskiego uznany 2x "nieuleczalnie chorym psychicznie"! Przewodnik - bada historię G-ka i zabytków, pilot, tłumacz, muzyk, wodzirej, humorysta!

Ja nie byłem pułkownikiem tylko kapitanem I społecznie zostałem zamordowany, a przez szujów jestem wyśmiewany!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

żaden minister MON np. Komorowski, Szeremietiew, żaden prezydent PR zbrodniarz Jaruzelski, Bolek, Bul - Komorowski, Lech Kaczyński nie rehabilitował mnie. L. Kaczyński (też z Magdalenki i „KANCIATEGO STOLU”) napisał do mnie: „TAKIE BYŁY CZASY!”

     

     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
      Ja nie byłem pułkownikiem tylko kapitanem
       I społecznie zostałem zamordowany,
      a przez szujów jestem wyśmiewany!
 
„W dniu 25.06.1979 r. mimo wygrania konkursu na stanowisko starszego asystenta w Zakładzie Filozofii Katedry Nauk Społecznych WSMW w Gdyni został zmuszony do pracy jako st. instruktor propagandy i agitacji, której nienawidził. Jego przełożony oświadczył mu, że albo będzie pracował na tym stanowisku, albo go wykończy. Po krótkim czasie, bo już w listopadzie 1979 rozkazał wysłać go na oddział psychiatryczny, aby usunąć z wojska. Nigdy nie chorował i nie leczył się u psychiatry. Komisja lekarska na rozkaz 2-krotnie niesłusznie orzekła „neurastenię”, a za 3 razem w dniu 24 grudnia 1980 dopisała jeszcze „psychopatię histeroidaną”, co pozwalało już 4.02.1981 roku i w wieku 40 lat usunąć go z zawodowej służby wojskowej.
Do tegoczasu konsekwentnie domagał się etatu wykładowcy, krytykował na naradach służbowych brak demokracji, zakłamanie partyjne, wnioskował odkłamanie historii Polski, wyjaśnienie mordu Katyńskiego, popierał ruch Sierpnia - 80 i publikował swoje artykuły i wiersze w biuletynach Solidarności. Przed stanem wojennym w Stoczni „Nauta” w Gdyni opublikowano (1000 egz.) zbiorek jego wierszy pt „Grudzień 1970-1980”.
Od decyzji zwolnienia z wojska się nie odwoływał, bo już się przekonał kiedyś w wojsku „na własnej skórze”, że z przełożonymi w wojsku nigdy się nie wygra.
W obecności kilku tysięcy stoczniowców w Gdańsku 9.4.1981 roku na spotkaniu z I Sekretarzem KC PZPR, Stanisławem Kanią, miał 12 minutowe wystąpienie, w czasie którego skrytykował pracę partyjno-polityczną w wojsku podkreślając zupełny brak „odnowy”, a wprost przeciwnie coraz ostrzejszą indoktrynacją, przedstawił też represje w stosunku do niego i oświadczył m.in., że zgadza się na zbadanie go przez międzynarodową komisję lekarską, czy jest psychopatą, czy nie?Niestety nikogo to nie interesowało, ani Kanii, ani obecnych przedstawicieli dowództwa marynarki wojennej (adm. L. Janczyszyna i jego z-cy kadm. L. Dutkowskiego), a lekarze w Polsce bali się nawet z nim na ten temat rozmawiać, a tym bardziej go zbadać, świadomi konsekwencji w przypadku wydania orzeczenia zaprzeczającego uprzednio wydanym wojskowym diagnozom.
Po zwolnieniu z wojska otrzymał pracę w szkolnictwie w charakterze nauczyciela języka polskiego i wychowania obywatelskiego i z młodzieżą przygotowywał program artystyczny, składający się z jego wierszy na występy w zakładach pracy, ale z chwilą ogłoszenia stanu wojennego natychmiast zwolniono go z pracy. Jeszcze raz dostał pracę w Pałacu Młodzieży w Gdyni w charakterze instruktora języka niemieckiego, ale na polecenie komisarza wojskowego kmdr ppor. Przybylskiego z WSMW w Gdyni, został z niej też zwolniony. Mimo pism do kuratorium oświaty i komisji odwoławczej oraz poręczeń nauczycieli i uczniów decyzji nie zmieniono, a potem umieszczono go na „czarnej liście” i nigdzie już pracy nie otrzymał.
Choć nigdy nie leczył się psychiatrycznie, to jeszcze po zwolnieniu go z wojska przez 13 lat wzywano go czterokrotnie na komisję lekarską w latach: 1985, 1988, 1990, 1993 przepisując orzeczenie z 24 XII.1980 roku….
 
 
 
Franciszek Krzysiak nie splamił munduru oficera-Polaka! Wprost przeciwnie swoją działalnością jak mógł zagrzewał innych do tej walki! Nic zatem dziwnego, że w swoich wierszach poświęcił niemało miejsca problematyce społeczno-politycznej.
W jego twórczości widać jego pasje, miłość do przyrody, życzliwy stosunek do innych szczególnie krzywdzonych ludzi, walkę z bezprawiem i arogancją władzy, piosenki i humor…
                                                           Wydawca."
 
 Moje PS
Do dzisiaj:
1/ Żaden z lekarzy mnie nie przeprosił. Oni piszą: Primum non nocere! (Pierwsze nie szkodzić), a realizują: Primum SUI non nocere! (Pierwsze SOBIE nie szkodzić!
Ci lekarze (20) winni być ukarani, ale komuniści załatwili im szybko przedawnienie zbrodni koministycznych zagrożonych karą do 5 lat więzienia!
To też : RĘKA RĘKĘ MYJE !
Dwa tygodnie temu z jednym takim się spotkałem NIC SIĘ NIE ZMIENIŁ !!!
 
2/ żaden minister MON np. Komorowski, Szeremietiew, żaden prezydent PR oczywiście ani zbrodniarz Jaruzelski, ani Bolek, ani Bul - Komorowski,ani nawet Lech Kaczyński nie rehabilitował mnie. L. Kaczyński (przecież też z Magdalenki i „KANCIATEGO STOLU”) napisał do mnie: „TAKIE BYŁY CZASY!”
 
Dla mnie te czasy się nie zmieniły, są gorsze, ale żyję - nie otruto mnie i nie zabito!
 
Dysydent za komuny i dziś!

KOMENTARZE

 • Detektyw Michał Jarzyński też był kapitanem!
  I też mógłby wiele powiedzieć o aprobacie Jaruzelskiego dla "psychuszek" w LWP i nawet o byłym głównym psychiatrze LWP, którego miał NIEPRZYJEMNOŚĆ poznać służbowo i prywatnie!
  Pozdrawiam obu Panów!
 • Mój ojciec został zmuszony do zwolnienia się
  Ponieważ nie chciał być w radzie zakładowej. Do końca życia był zwykłym robotnikiem - miał wybór i go dokonał.

  Lekarzy którzy tak się wtedy zachowali powinno się pozbawić emerytur (jeśli je mają) i prawa do wykonywania zawodu - nie musieli tego robić i nie są społeczeństwu potrzebni, mogą sprzątać ulice.

  Dałem 5 ale...
 • @Maciej Piotr Synak 08:40:12
  Trolle mają to do siebie, że nie rozumiejąc treści, piszą byle pisać, a ja takich nie życzę sobie u mnie widzieć, co już Panu dałem do zrozumienia i w związku z tym usuwam Paski popis!
 • @mnich zarazy 08:39:28
  1/ Lekarzom (20) włos z głowy (jak Jaruzelowi) nie spadł ! -Komuniści załatwili im przedawnienie zbrodni!

  2/ Powiedz "Zakonniku" mnie i Sz. Czytelnikom, co znaczy Twoje "ale"!
  Pozdrawiam!
 • F.Krzysiak 20.02.2013 09:05:31
  "1/ Lekarzom (20) włos z głowy (jak Jaruzelowi) nie spadł ! -Komuniści załatwili im przedawnienie zbrodni"

  Czy tylko komuniści? A liberałowie wmawiający nam, że nabyli różne prawa?

  "2/ Powiedz "Zakonniku" mnie i Sz. Czytelnikom, co znaczy Twoje "ale"!
  Pozdrawiam!"

  Ale czy wszyscy powinni być rehabilitowani?

  Miałem kolegę, który nie był kapitanem. Był tylko studentem z robotniczej rodziny... "utopił się" podczas porannego treningu - ciekawostką jest to, że nie biegał nad rzeką.
 • @mnich zarazy 09:12:37
  Zastanów się, czy chciałbyś żyć z oficjalnymi papierami psychicznie chorego na 2 nieuleczalne choroby człowieka.
  Już 10 lat przedtem namawiano mnie do pracy jako wykładowca, potem dodatkowo wygrałem konkurs było nas (ok 15) i razkazem zagrożonym 3 latami więzienia zmuszają mnie do innej pracy.

  I wyobraź sobie, że na moje miejse postawiono inżyniera łączności - jest prof folozofii, a ja formalnie 32 lata jestem zerem> Pomijam moje ekonomiczne straty, to nie uważasz, że te koministyczne sukinsyny winny mnie oficjalnie przeprosić!
  Rentę też dostałem niższą niż powinienem i to wszystko jest karą za to, że mówiłem prawdę i nadal tak postępuję!
 • F.Krzysiak 20.02.2013 09:28:51
  "Zastanów się, czy chciałbyś żyć z oficjalnymi papierami psychicznie chorego na 2 nieuleczalne choroby człowieka. "

  To nie jest kwestia rehabilitacji. To jest problem "naszego" prawa i fałszywej solidarności lekarskiej.

  Kwestie finansowe? To i ja powinienem mieć pretensje, za utratę zarobków mojego ojca. Finanse PRLu powinny ulec dokładnemu zbadaniu. Są ludzie którzy powinni dostać wyrównanie, choćby w postaci emerytury i tacy, którym powinno się skonfiskować cały majątek.

  Ale to wymaga totalnej przebudowy Polski.
 • @mnich zarazy 09:38:41
  Dlatego od lat, ja w tym kierunku mobilizuje opinię publiczną, ALE niestety wielu z Was młodszych jest zoportunoizowanych, wystraszonych i boicie się jednym głosem domagać się wolności słowa, prawdy, sprawiedliwości i demokracji!
 • Ten system pozostał
  Zapewne nie sądzi Pan, że cokolwiek od tamtych lat zmieniło się. Po dwóch dekadach od zmian politycznych, obecnie władza osoby niewygodne, przeszkadzające w propagowaniu „słusznych idei” poprzez różne dostępne metody wysyła jak dawniej na badania psychiatryczne. Dzisiaj przełożonych zastępują jedynie podległe sądy, ale chętnych do wykańczania ludzi przeciwnych propagandowemu stylowi działania wciąz przybywa, a widzimy ich na co dzień w sekretariatach decydentów.
  Obecni decydenci od lat nie zajmują się naprawianiem krzywd, jeżeli nie widzą własnego interesu partyjnego. To wygląda na przyjęty styl sprawowania władzy. Przecież i obecnie nie brakuje zakłamywania historii. Przykładem niech będą dni pamięci Powstania Styczniowego, a ostatnio zasłona milczenia nad 70 rocznicą krwawych wydarzeń na Wołyniu, co władza usiłuje porównać do akcji” Wisła”.
  Roman Obawa
 • @Płk Kufel 10:36:03
  Pański nick jest zgodny z Pańskim myśleniem, więc nie będę się zniżał do Pańskiego poziomu!

  Dodam, że nigdy nie dostrzegłem tego nicka przy poważnych tematach, to tez świadczy, że Pan do niech nie dorósł.
 • @Klub IP 11:49:19
  Proszę zwrócić uwagę na wszystkie moje wpisy jednoznacznie skierowanę na walkę z zamordyzmem władzy w polityce i w kulturze, nauce i przykre dla mnie, że nigdy nie czułem Waszej pomocy, a tak się pięknie nazywacie. Widzę, że nie znacie moich wpisów!
  Czyż byście się tak bali, bo ja nie i czuję się tu prawie samotny. Ponadto dodam i podkreślę:
  Przestańscie pisać o tym, co było wieki temu i zacznijcie walczyć z tym złem, które mamy dzisiaj!
  Pozdrawiam!
  Dysydent za komuny i dziś!
 • @jagna 13:43:36
  Pani Jagno doceniam czasem Pani komentarze, ale niech Pani nie wchodzi z butami do cudzego łóżka! Tzn. jeśli ja chcę zwrócić uwagę na jakiś problem, to proszę nie odwracać uwagi od niego, bo to b. nieładnie!
  Ja nie mało pisałem o zbrodniarzu Jaruzelskim i Bolku, więc proszę nie sądzić, że Pani mi rewelacje podaje! Pani jest tylko komentatorką, a ja często piszącym blogerem !
  Wolałbym, aby Pani to sama skasowała.
 • @jagna 15:20:27
  Panie Jagno, za to dziekuję i cieszę sie, że Pani moje SUI wykorzytała.
  Pozdrawiam
 • Powiem tak
  Nie istnieje coś takiego jak choroby psychiczne. To następna wymyślona na potrzeby systemu dziedzina wiedzy. Prawda jest taka, że robią oni z ludzi mądrych lub niepokornych wariatów, stresują ich, a potem lekami powodują destrukcje w ich organizmach i mózgach, przez co ludzie twierdza, ze są np Napoleonami, albo maja napady agresji.

  Do tego stanu doprowadzają ludzi te ścierwa, które po pierwsze wykorzystują te swoje wydumane choroby psychiczne jako narzędzie walki z niepokornymi, po drugie dają zajęcie szmatławe milionom bezmózgich tzw. fachowców a po trzecie wspierają przemysł farmaceutyczny rodem z samego piekła, czyli made in IG FARBEN.

  Pisałam o tych kłamcach, mordercach i złodziejach stosowny w tym temacie artykuł, gdzie nawet wyszczególniłam wiodące na tzw rynku medycznym i farmaceutycznym firmy, które chcą koniecznie nazywać się jako wiodące i najlepsze a są kupą chłamu.

  Większość ludzi posądzanych o choroby psychiczne, to po prostu ludzie o ponadprzeciętnej wrażliwości i inteligencji, ale cham tego nie zrozumie, bo jest, był i będzie chamem, w dodatku niedouczonym i o najniższym IQ. Taka jest brutalna prawda.

  Istnieją jeszcze inne formy tych "ich chorób psychicznych", a mianowicie opętania przez demony, co najczęściej dotyczy tych, którzy na takie badania wysyłają. Ale tym ludziom, też te ich trucizny nie pomogą, bo na demona nie ma lekarstwa.

  Dlatego demoniczne osobniki i psychopaci, którym się wydaje, że mają jedyny patent na prawdę, bo dysponują kradzioną mamoną, traktują innych ludzi podług siebie i chętnie przybijają im coś, co powinni przybić sobie, dla swojego dobra.
 • @katerina404 20:32:31
  Chyba nic dziewnego, że żaden z tych zbrodniarzy komunistycznych, ani ich pomocników oportunistycznych nie odważa się ani w TV ani w ogóle dyskutować.
  Dziękuję za rzeczowy komentarz i pozdrawiam!
 • @jagna 19:18:08
  To proste: w mundurze miałem 40 lat, na okładce miałem 55 lat, a na stałym wtedy 70, za to mój prawnuk wygląda bardzo młodo !
  "drhumor"
 • @Płk Kufel 11:50:12
  Cóż za wyrafinowana forma chamstwa z Pana wyszła. Jak Panu się woda w uszy naleje, to też nikt nie będzie się nad Panem rozczulał.
 • @ ALL
  Wszystkim, którzy pozytywnie ocenili ten wpis oraz napisali rzeczowe komentarze serdecznie dziękuję i zabraszam do czytania moich woisów i komentarzy.
  Dziękuję równiez tym, którzy je czytali, ale namawiam nie żałujcie chwili czasu na wystawienie oceny, tym bardziej jeśli Wam się podpobał!
  Pozdrawiam!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY